Scribus - základní kurz

Scribus je program vhodný pro tvorbu delších dokumentů (pozvánky, letáky, časopisy, prezentace). Dobře použitelný je také pro sazbu dokumentů s desítkami stran – magazínů, e-zinů, brožur, obecních novin a časopisů (viz ukázky na Scribus.cz). Na efektivní a bezproblémovou sazbu složitější knihy může Scribus nahradit i profesionální a drahé programy.

Pro běžného uživatele, který neplánuje nákup programu Adobe InDesign, může být Scribus velmi dobrou alternativou. Program je dostupný v několika verzích (Windows, Linux), existuje i verze portable, kterou lze spustit přímo bez nutnosti instalace

Opensource (freeware) program pro sazbu a zlom textu, vytváření letáků a dlouhých dokumentů. Srovnatelný s programy typu Adobe InDesign!

Tento jednodenní kurz je určen pro uživatele, kteří používají Scribus méně často a využijí zejména jeho základní funkce. Pokud se chcete o Scribusu dozvědět více, měli byste si s námi domluvit individuální konzultaci.

Výuka je zaměřena především prakticky –  vyzkoušíte si popisované nástroje na příkladech (letáku, časopisu) z naší téměř dvacetileté praxe. Ke školení obdržíte podpůrné výukové materiály v elektronické podobě a složku ukázkových souborů a fotografií, na kterých si můžete zopakovat naučené techniky i po školení. V průběhu kurzu si vyzkoušíte práci na příkladech a procvičíte si svoje dovednosti na různých samostatných úlohách.

Efektivita

Díky našemu unikátnímu systému výuky se u nás za 5 hodin naučíte to co vás jinde nenaučí ani za celý den.

Malé skupiny

Učíme zásadně v malých skupinách (max. 5 účastníků), tak aby byla zachována možnost dotazů a individuálního přístupu.

Individuální přístup

Vždy se snažíme upravit obsah kurzu dle potřeb účastníků. Nebojte se ptát, naši lektoři Vám rádi odpoví na jakýkoliv dotaz.

Profi lektoři

Naše kurzy učí jen zkušení lektoři s dlouholetou profesionální praxí a pedagogickými dovednostmi..

Návody a scripta

Ke každému našemu kurzu dostanete poznámky a návody v elektronické podobě, ke kterým se můžete kdykoliv vrátit.

Nevyhovují Vám uvedené termíny?

Kontaktujte nás, uspořádáme zakázkové školení v době, kdy se to hodí Vám, nebo se s Vámi domluvíme na individuální konzultaci.